Ordan Burdan Şurdan

2017 Yapımı Mutlaka İzlemeniz Gereken 7 Film

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

2017 yılının son günlerini yaşadığımız bu zamanlarda 2017 de vizyona giren ve mutlaka izlemeniz gereken 7 sinema filmini sizlere aktaracağım.  2017 yılı sinema sektöründe bir çok yapımın vizyona girdiği bir yıl oldu. Gelin 2017 yılının en iyi film önerilerine bakalım.

Star Wars: Son Jedi (Star Wars: Episode VIII – The Last Jedi)

Star Wars: Son Jedi

Serinin 8. filmi olan Star Wars: Son Jedi 2017 yılının merakla beklenen filmlerinin başında geliyordu. 13 Aralık 2017 de vizyona giren ve serinin son filmi olan Star Wars: Son jedi’ da Rey, Luke Skywalker rehberliğinde güçlerini geliştirmeye devam ediyor. Film IMDb de yaklaşık 140K oy ile 7.8 puan almış. Metacritic.com değerlendirmesinde ise 86 puan almış. Mutlaka izlemenizi öneriyorum.

Thor: Ragnarok

Marvel Evrenin “Thor” karakteri üzerine kurulu serinin 3. filmi olan Thor: Ragnarok özellikle hareketli sahneleri ve görsel efektleri ile göz dolduran bir film.  Fantastik bir aksiyon bir film serisi olan Thor: Ragnarok’ un yönetmenliğini Yeni Zellanda’ lı yönetmen Taika Waititi’ nin üstlenmiş. Film IMDb de 186K oy ile 8.1 puan alırken, Metacritic.com değerlendirmesinde ise 73 puan almış.

Dunkirk

 

Dunkirk, 2. dünya savasını anlatan 2017 yapımı bir film. Filmin yönetmenliğini ünlü yönetmen “Christopher Nolan” üstleniyor. Fransanın Dunkirk kıyılarına sıkışan 400.000 ingiliz askerinin tahliyesini anlatan film film eleştirmenlerinden çok iyi eleştiriler aldı. Dunkirk’ ün Cristopher Nolan’ ın en iyi filmi olduğu görüşünü benimseyenler oldukça fazla.  Dunkirk, IMDb de 273K oy ile 8.2 puan alırken, Metacritic.com değerlendirmesinde ise 94 puan almış.

Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı

Yönetmenliğinin Denis Villeneuve’ in üstlendiği bilim kurgu ve gerilim türünde 2017 de vizyona giren bir film. Los Angeles polis departmanında görev yapan polis memurunun insanlığı çok büyük bir kaosa sürükleyecek hatta sonunu getirebilecek bir sırrı ortaya çıkarması ile gelişen olaylar zincirini ve felaketi önlemek için girilen mücadeleyi konu alan film IMDb de yaklaşık 160K oy ile 8.4 puan alırken, Metacritic.com değerlendirmesinde ise 81 puan almış.

Logan

X-Man hayranlarının bir göz bebeği daha bu yıl vizyona girdi. Filmin yönetmenliğini “James Mangold” üstlenmiş.  Logan artık yaşlanmış ve yeteneklerini kaybetmeye başlamıştır. Bu sırada karşısına çıkan küçük bir kız kendisine benzer yetenekler taşımaktadır. Logan bu kızı korumak zorundadır. IMDb de yaklaşık 417K oy ile 8.2 puan alırken, Metacritic.com değerlendirmesinde ise 77 puan almış.

Maymunlar Cehennemi: Savaş

Maymunlar Cehennemi: Savaş, Maymunlar cehennemi serisinin 3. filmi. Filmin yönetmenliğini Matt Reeves üstlenmiş. insanlarla maymunlar arasındaki savaşın halen devam etmektdir. Filmde Maymunların lideri Cesar’ ın Albay McCullough’a karşı meydan okumasını işleyen film, IMDb de yaklaşık 137K oy ile 7,5 puan alırken, Metacritic.com değerlendirmesinde ise 82 puan almış.

Ayla

Hani en değerli parçayı en sona saklarsınız ya. İşte bu nedenle Ayla‘ yı en sona sakladım. Yönetmenliğini Can Ulkay’ ın yaptığı Ayla gerçek bir hikayeye dayanıyor. Kore savaşı sırasında bir türk astsubayı olan Süleyman Dilbirliği’ nin koreli küçük bir kız ile yaşadıklarını anlatıyor. Film her kesimden çok çok iyi eleştiriler aldı. 2017 yılının en iyi türk yapımı film olan Ayla, oskar adayımız olarak da boy gösterecek. Bu film, mutlaka izlenmesi gereken filmlerde en üst sırada olmalıdır.

Yorum yapın