Sanal Alem

Aliexpress 11.11 İndirimi Başlıyor

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Aliexpress’ in her yıl kasım ayının 11 inde yaptığı alışveriş festivali kapsamında uygulanan 11.11 indirimi başlamak üzere Peki nedir bu Aliexpress 11.11 indirimi?

Her yıl 11 kasımda 1 günlüğüne indirimlerle şatış yapılan ve aliexpressdeki satıcıların hemen hemen hepsinin belli miktarlarda indirimler uyguladığı bir indirim günüdür. Ali express tarafından %50 ye varan indirimler olarak lanse edilse de ben hiç reel de %50 indirime şahit olmadım açıkçası.

Bu kadar büyük indirimler olmasa bile yine %20 – %30 indirimler bazı ürünlerde bulunabiliyor. Eğer ihtiyacınız olan ve almak istediğiniz ürün için 11 kasım tarihini bekleyebilirseniz az yada çok alacağınız ürünü aliexpress 11.11 indirimi ile indirimli olarak alabilirsiniz.

11.11 alışveriş festivalinde sadece yüzdesel olarak (Yani %10 – %15 gibi oranlar) indirimler olmuyor. Bu tarihe yakın tarihlerde genellikle 15 gün öncesinden aliexpress bol bol aliexpress seçkin indirim kuponu dağıtmakta. Bu kuponlar genellikle 2$’ lık kuponlar. Yine alacağınız satıcı indirim kuponu kullanmanıza izin veriyor ise ürününüzde ekstra 2 dolarlık indirim kullanabilirsiniz.

Aliexpress 11.11 indirimi 11 kasım saat 00:00da başlar ve 11 kasım 23:59 da biter. yani 24 saatte ürününüzün ödemesini yapmalısınız. Ödemesini tamamladığınız ürünler için artık bekleme zamanı. Şunu da belirtmeden geçmek istemiyorum, bazı satıcılar bu tarihde çok ciddi miktarda siparişler alır. Öyleki bu ürünlerin kargolama süreçleri 10 güne kadar uzayabilir. Bu nedenle satın aldığınız ürünün size ulaşma süresinde gecikme olması muhtemeldir.

Aliexpress de coins yani jeton biriktirerek bazı ürünleri 0.01 $ dolar karşılığında satın alabilirsiniz. 11.11 indirimi öncesinde aliexpress çeşitli oyunlar ve aktiviteler ile bol bol coins yani jeton dağıtacaktır. Bu jetonları toplayarak yine bedava alışveriş (0.01 dolar karşılığında) yapma şansı elde edebilirsiniz.

Aliexpress 11.11 indirimini kullanarak alışveriş yapmak istiyorsanız 11 kasımdan önce (genellikle 1 hafta öncesinde) almak planladığınız ürünleri sepetinize atmanız gerekmektedir. Almak istediğiniz ürün sayfasında ürünün o anki fiyatını ve 11.11 indirimi ile alabileceğiniz fiyatı görebilirsiniz.

Bu indirim gününün güzel bir amacı daha var aslında . Aliexpress bu gün elde edilen gelirleri Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı çerçevesinde yürüttüğü sıfır açlık projesine bağışlayacağını taahhür ediyor.

Eğer Aliexpress’ den almak istediğiniz bir ürün var ise Alışverişinizi 11 kasımda yaparak Aliexpress 11.11 indirimini kullanarak daha uygun fiyatlara ürününüzü alabilirsiniz…

 

Yorum yapın