Seyahat

Ankara’ da Bir Hotel: Notte

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Kasım ayı sonunda 4 günlük bir görev için Ankara’ da bulunmam gerekiyordu. Konaklama ve eğitim görevi için Çankaya sınırları içerisinde olan Notte hotel ayarlanmış. Otel seçimi gerek iş, gerekse tatil amaçlı il dışına çıkacak olan kişilerin ilk araştırdığı konudur. Sizlere Notte Hotel konusunda tecrübelerimi aktarmak istiyorum.

Konum

Notte hotel Çankaya sınırları içerisinde Kavaklıdere olarak bilinen bölgede yer alıyor. Ana cadde üzerinde olmayan Notte hotel konumu gereği oldukça sessiz. Ankara’ nın en önemli meydanı olan Kızılay meydanına yürüme ile 15-20 dakika mesafede. Yine Ankara’ nın önemli bir yaşam caddesi olan Meşhur Tunalı Hilmi caddesine yürüme ile 3-4 dakika mesafede. Aynı şekilde Kuğulu parka da 4-5 dakika mesafede.

Notte Hotel Ulaşım

Bizim otele ulaşımımız organizasyon şirketi aracılığı ile gerçekleşti. Otobüs ile Ankara’ ya gelenlerin en mantıklı ulaşım tercihi raylı sistem ile Kızılay’ a ulaşımın ardından Kızılay meydanından otele taksi ile ulaşım olmalıdır diye düşünüyorum. Otele ilk ulaşımdan sonra Kızılay meydanının uzak olmadığını da göreceksiniz.

Notte Hotel Hakkında

Notte Hotel 4 yıldız konsepte  sahip bir şehir oteli. Yukarıda da bahsettiğim gibi Notte Hotel ara sokakta konumlanmış. Bu nedenle gece uykunuzda hiçbir şekilde sokak gürültüsüne maruz kalmıyorsunuz. Biz otelde 4 gece tam pansiyon olarak konakladık. Bu konaklama için 352 TL ücret ödedik. Otel bu bağlamda oldukça uygun fiyatlı. Ancak bir organizasyonla otelde bulunmamız nedeni ile fiyatın bu kadar uygun olacağını düşünüyorum. Normal koşullarda konaklama ücreti mutlaka bu fiyatın çok çok üzerindedir. Kullanmasakta otelde sauna, spor salonu ve hamam mevcut.

Yemekler ve Restoran

4 gün tam pansiyon olarak konakladığımız Notte Hotel’ in sabah kahvaltısını, öğle ve akşam yemeklerini uzun süreli deneyimleme fırsatım oldu. Kahvaltı çesidi oldukça yeterli. Kahvaltıda 4 çesit sıcak yiyecek mutlaka oluyor.4 gün boyunca menü kendini hiçbir zaman tekrarlamadı. Oldukça keyifli kahvaltılar gerçekleştirdim. Kahvaltıda filtre kahveye kadar sıcak içecekler mevcut. Yine portakal suyu veya diğer meyve suları ile kahvaltılarını gerçekleştirmeyi sevenler içinde bu imkan mevcut. Öğle ve akşam yemekleri de her zaman farklıydı. öğle ve akşam yemeklerinde mutlaka kırmızı et kullanılarak ve beyaz et kullanılarak yapılan yemekler  mevcuttu. 4 günlük konaklamada hiçbir zaman daha önceki öğünlerden kalanlarla yapılan bir yemeğe rastlamadım. Yemekler oldukça lezzetli ve ortam da oldukça temizdi. Masa temizliği derhal yapılıyor ve hazır hale getiriliyor. Notte Hotel’ in Restoranı konusundaki tek olumsuz eleştirim kullanılan alanın biraz küçük olması.

Notte Hotel Odaları

Notte Hotel Oda

Belki de beni en çok şaşırtan konu bu oldu. Her birimiz için double yataklı odalar tahsis edilmiş. Odalarda tek kişi olarak konakladık. Bu da mükemmel bir konfor yaşattı. Odaların genişliği oldukça yeterli. Odalarda kahve makinesi Nescafe, siyah çay ve bitki çayları ücretsiz. Bu amaçla küçük bir su ısıtıcı mevcut. Odaların tamamı halı kaplı. Odalarda LCD televizyon mevcut Ancak yayın kalitesi biraz kötüydü. Odalar oldukça iyi ısınıyordu. Ankara ne kadar soğuk olursa olsun bu odalarda üşümeyeceksiniz buna eminim. Elbise dolabı, çelik kasa tek kullanımlık terlikler standartlara uygun olarak mevcut. banyolar yeterli büyüklükte ve oldukça temiz. Yerlerde orda burda kıl, tüy, kireç lekeleri görmek imkansız. Mini barda yeterli çeşit mevcut. Fiyatları da öyle yüksek değil. Dışarıdan alabileceğinizden %25 civarında daha pahalı ancak bu fiyat rahatlıkla kabul edilebilir.

Notte Hotel Oda

Ancak şöyle bir handikap mevcut. Yukarıdaki anlattıklarım iki oda için kesinlikle geçerli değil. En üst katta bulunan iki oda özellik olarak aynı standartları taşısa da, fiziki ortam olarak kesinlikle çok kötü. Bu iki oda basık, kullanışsız. Pencereleri çok küçük. Banyo ile yaşam alanı sadece duş kabininden hallice buzlu bir camla ayrılmış. Duş aldığınızda oda buhar oluyor. Bu iki oda bu otele yakışmıyor. Oda konusunda bu rahatsızlığımı receptiona bildirdim. Hemen ilgilendiler 1 saat içerisinde odam değişti.

Çalışanlar

Otelin kusursuz olan bir diğer özelliği de bu. Son derece kibar, güleryüzlü, anlayışlı, hızlı çözüm üreten çalışan profili mevcut. Çalışan emekçiler ile ilgili en ufak bir sorun yaşamadım. İhtiyacım olduğunda hızlı çözüm her zaman bulundu.

Ancak Notte Hotel çalışanlarından bir kişiye ayrı bir paragraf açmak istiyorum. Sonradan restoranın şefi olduğunu öğrendiğim Mevlüt bey. Saçları ağarmış 65 yaşlarında bir beyefendi. Bir arkadaşımız mecburen eşi ve 1,5 yaşındaki çocuğu ile organizasyona katılmak zorunda kaldı. Mevlüt bey her öğünde 1,5 yaşındaki minikle ilgilendi. Kucağında gezdirdi, oynadı. Adeta bir dede-torun havası vardı aralarında. Anne ve babanın kısıtlı zamanda rahatça yemek yemesini sağladı.  Dayanamadım takdirimi ve teşekkürümü bildirdim kendisine. Mevlüt bey,  gerçekten takdiri hakeden bir beyefendi.

Son Söz…

Ankara ve Çankaya’ da Otel arayanlar için Notte Hotel çok iyi bir seçenek. Bir daha Çankaya veya kızılay yakınlarında konaklamam gerekirse Notte Hotel tercihlerim arasında ilk 3 de olacaktır. Genel olarak oldukça memnun olduğum Notte Hotel için en öneli eleştirim 6. kattaki iki odası. Aklında “acaba Notte hotel nasıldır” şeklinde sorular olanlar için söyleyebileceğim tek şey “memnun kalacaksınız” olacaktır.

 

 

Yorum yapın