Bilim-Teknoloji

Apple Beklenen “Pil Sağlığı” Özelliğini Yayınladı

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Apple beklenen güncellemeyi yayınladı. İphone pil sağlığı özelliği kullanımda…

Geçtiğimiz günlerde Aplle, İphone’ ları kasten yavaşlattığı gibi bir suç ile itham edilmişti. Bu suçlamanın ardından Apple yetkilileri bu durumu kabul ettiklerini, pili zayıf olan iphonelarda işlemci maksimum hızını 1400 mhz den 600 mhz e indirdiğini belirtmişti.

Bu durum karşısında Apple tüm kullanıcılardan ciddi anlamda tepkiler ile karşı karşıya kaldı. Tepkilerin en haklısı da iphone’ larda pil sağlığını ve pil kapasitesini takip edilebileceğiz herhangi bir kısmın olmaması noktasıydı. Iphone kullanıcıları pillerini değiştirmeleri gereken hiçbir uyarı ile karşılaşmadan telefonlarda aşırı bir yavaşlama yaşıyordu.

Apple cephesi bu durum karşısında indirimli pil değişim programı başlattı ve ilerleyen günlerde pil sağlığının takip edilmesi ile ilgili bir güncelleme yayınlayacağını duyurdu.

İOS beta yazılım kullanıcıları dün telefonlarında IOS 11.3 public beta 2 sürümünün yayınlandığı uyarısı aldılar. Bu güncelleme ile Apple’ ın söz verdiği iphone pil sağlığı özelliği kullanıma sunuldu. Bu da demek oluyor ki stabil IOS 11.3 sürümünde Iphone pil sağlığı özelliği tüm kullanıcıların kullanımına sunulmuş olacak.

İOS 11,3 public beta 2 sürümünü telefonlarına kuran iphone kullanıcıları ayarlar>pil seçeneğine tıkladıklarında pil sağlığı kısmına ulaşabilirler. Burada pil kapasitelerinin durumunu yüzde olarak görebilirler  ve pil kapasitesinin en yüksek performans için yeterli olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olabilirler. İlgili ekran görüntülerini aşağıya ekledim…

Tekrar hatırlatmak istiyorum. İphone pil sağlığı özelliği şu anda IOS 11.3 public beta 2 kullanan iphonelarda kullanılabilmektedir.

 

Yorum yapın