Seyahat

Kadıköy Sidonya Hotel İncelemesi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Son İstanbul ziyaretimde sakin nispeten diğer semtlere göre sakin ve ucuz olması, İstanbul’ un belli başlı noktalarına çok farklı ulaşım seçeneğinin olması nedeni ile konaklama tercihimi Kadıköy’ den yana kullandım. İstanbul ziyaretimi eşim ile beraber gerçekleştireceğim için, temiz, nezih, müşteri portföyü ortalama türk insanı standartlarında olan, merkezi bir kadıköy oteli arayışına başladım.

Aramalarım sonucunda Kadıköy Sidonya Hotel de karar kıldım. Yine de hayal kırıklığı yaşamama ihtimaline karşı 3 gecelik istanbul ziyaretim için 1 gecelik rezervasyon yaptırdım. Eğer beğenmezsem başka otele daha rahat geçiş yapmak için böyle bir uygulama yaptım. Kadıköy Sidonya Otel hakkında sizlere kısa bilgiler ve tecrübelerimi sizlerle madde madde paylaşacağım.

Kadıköy Sidonya Hotel Konumu

Sidonya Otel Konumu

Kadıköy Sidonya Hotel, kadıköy rıhtıma oldukça yakın olan bir otel. Rıhtım caddesinin oldukça fazla gürültüsü ve hareketliliği nedeni ile rıhtım caddesi üzerinde bir otel tercih etmedim ve sizlerinde kesinlikle tercih etmemesini öneririm.  Bu nedenle buraya oldukça yakın olan ancak gürültüden uzak ara sokaklarda konumlanan oteller bu şartları fazlası ile karşılıyor. Sidonya Otel de rıhtım caddesine yaklaşık 50-60 metre uzaklıkta ara sokakta bulunan bir otel. Konaklamamız süresince dış ortam sesinden kesinlikle rahatsız olmadık. Özellikle konumu itibari ile teras katında bulunan restoranında haydarpaşa ve boğazın muhteşem manzarası eşliğinde sabah kahvaltınızı yapabilirsiniz.

Sidonya Otel Odaları ve Temizliği

Sidonya Hotelde konaklamamız için 3 katta yola bakan bir oda tahsis edildi. odada 1 çift kişilik double yatak ve bir tek kişilik mevcuttu. Oda yeterince geniş. İçerisinde rahatlıkla 2 kişi barınabiliyor ve eşyalarını yerleştirebiliyor. Banyo sanırım yeni tadilattan geçmiş. Oldukça temiz ve kullanışlı klozet rahat bir yerde konuşlanmış. Musluklarda ve duş başlıklarında kireç lekesi bile yoktu. Banyo ve odalar temizlik açısından son derece iyi. banyoda duş jeli ve şampuan mevcut. Sabun kulak pamuğu saç kurutma makinesi gibi imkanlar var. Klima çalışıyor ve kötü kokular vermiyor. Mini bar dolu. Ancak kullanmadığım için fiyatları hakkında bilgim yok. Ancak dışardan marketten aldığınız yiyecekleri de yiyebilirsiniz. Odalar genellikle sessiz. Bizi rahatsız edecek gürültü hiç olmadı.

Oda hakkındaki tek olumsuz yorumum televizyonlar. televizyonlar 19 inç PC monitörünü andırıyor. Biraz daha büyük televiyonlar kullanılsa çok iyi olacak. TV yayınlarında sıkıntı yok. Ana kanalların hepsi mevcut.

Sidonya Otel Müşteri Profili

Evet eşimle beraber konaklayacağımız için “aile oteli” tanımına uyabilecek bir müşteri profiline sahip bir otel arıyorduk. Sidonya hotel bu konuda da isteğimizi karşıladı. Müşterilerin büyük çoğunluğu aile. Aile olmayan misafirlerde ortalamanın üzerinde bir yapıya sahip. Hani güven vermeyen bir yapıya sahip ne bir çalışan ne de konaklayan bir misafir mevcuttu.

Sidonya Otel Restoranı

Sidonya Otel Fiyatı

Sidonya Hotel oda kahvaltı konsepti ile çalışıyor. 2017 yılı ekim ayında gecelik 180 TL/oda fiyatı ile konaklamamızı gerçekleştirdik. Kahvaltı menüsü ise oldukça iyiydi, Börekler, sıcak kahvaltılıklar peynir çeşitleri meyveler,çay kahve ve meyve suyu gibi kahvaltıda istediğiniz herşey (Ekstrem istekler dışında) mevcut. Ben şahsen kahvaltıdan oldukça memnun kaldım.

Kadıköy sidonya otelde konaklamamızı 3 geceye çıkarttık. Otelde hiç olumsuzluk yaşamadık mı? evet yaşadık. 2 gecenin sabahında musluklardan sıcak su gelmiyordu. Receptionu aradığımızda sıcak su sisteminin arıza yaptığı bilgisini aldık öğleden sonra tamiratın yapılacağı bilgisi verildi. Akşam otele geldiğimizde sıcak su hala yoktu. Onarım devam ediyor bilgisi aldık. Akşam 22:00 gibi sıcak suyumuza kavuştuk.

3 gece konakladığımız Sidonya hotel’ den genel olarak oldukça memnun kaldık. İstanbula yolu düşecek ve kadıköy de konaklamayı düşünen ailelere kadiköy otelleri içerisinde kadıköy sidonya oteli kesinlikle tavsiye ederim.  Bu otel Seçekler arasında üst sıralarda olmalı.

 

Yorum yapın