Hobi

Kastking Ranger Kamış İncelemesi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Bildiğiniz gibi Kastking Aliexpress’ den balık malzemesi satın alan kullanıcıların gözde markalarından bir tanesi. Markanın başka bir kamışını, makinasını ve misinasını kullanıyorum. Genel olarak ürünlerden memnunum.

Son olarak Kastking Ranger 1.8 m kamışını sipariş ettim. Ürün Aliexpress 11.11 indirimi ile 72 TL ye geldi. Kastking Ranger teleskopik karbon bir spin kamışı. 4 adet iç içe giren teleskopik parçadan oluşuyor. En uçtaki kısım oldukça ince. Hatta açıklamada bu konuda üst parça kalınlığı “Süper ince” olarak belirtilmiş. Kamış kapalı halde yaklaşık 50 cm uzunluğunda. Ürün oldukça hafif bir yapıya sahip tartıda yaklaşık olarak 125 gr geldi.

Kamışın en üst kısmının kalınlığı konusunda oldukça ince şeklinde bir tabir kullanmıştım. Daha somut bir sonuç ortaya koyarsak eğer, kamışın uç kalınlığı 1.1 – 1.2 mm arasında bir değer. Kamış oldukça hassas bir yapıya sahip. Bununla birlikte Kastking Ranger kamışın atar değeri de tabiki düşük. 1/4-3/4 oz yani yaklaşık olarak 8-22 gr bir atar değerine mevcut.

Kastking Ranger teleskopik kamışın makine yerleştirme yuvası tamamen metal (alüminyum alaşım) alaşımdan imal edilmiş. Oldukça sağlam görünüyor. Makineyi sıkıştırmak için alt kısımda 2 adet metal somun kullanılmış. Bunun söyle güzel bir avantajı bulunuyor. İki metal somun sayesinde makineyi çok iyi bir şekilde sabitleyebilirsiniz. Kullanım esnasında açılma ve gevşeme gibi sorunlar ortaya çıkmıyor. Kamış karbon materyalden üretildiği için bulutlu ve yıldırım tehlikesi olan havalarda kullanılmamalı.

Kastking Ranger Karbon kamışta tek ayaklı halkalar kullanılmış.  Kamışın uç kısmındaki 2 halka hareketli halka. Kastking ranger kamış genel olarak güven veren bir yapıya sahip. Bu kamışı denemek amaçlı güvercinlik tekneden çipura avında kullandım. Tam olarak bu iş için üretilmese de 700-800 gr çipuraları zorlanmadan alabiliyor. Kiloluk ve kilo üstü balıklarda da güzel sonuç vereceğini hiç sorlanmadan onların üstesinden geleceğini düşünüyorum. Yine bu avda kamışın oldukça hassas bir kamış olduğunu gördüm. Kamış ile suyun altındaki her şeyi rahatça hissedebiliyorsunuz. Ayrıca daha uzun boylu olanların sahteye aksiyon vermekte oldukça başarılı olacağını düşünüyorum. Kullanım sırasında makine kamış uyumu oldukça iyiydi. Metal makine yerleştirme kısmına makine çok iyi oturdu ve hiç hareket etmedi.

Sonuç

Kastking Ranger Karbon kamış oldukça hassas bir kamış. balık vuruşlarını hissetmede, balığı tasmalamada oldukça başarılı. 72 TL lik fiyatı bence oldukça makul. Karbon malzemesi sayesinde oldukça hafif olan kastking ranger ile il avım oldukça keyifliydi. Eğer sizde hassas ve hafif bir kamış istiyorsanız ve dayanıklı olsun istiyorsanız Kastking Ranger Karbon kamışı düşünebilirsiniz.

Yorum yapın