Seyahat

Kemer Tatili: L’oceanica Beach Resort İncelemesi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

2017 yıllık iznimi kemerde geçirmek amacı ile bir çok otel için araştırmalara başladım. Malum mevzu tatil olunca hemen otelleri araştırmaya başlıyorsunuz. Hangi otel ne kadar istiyor, bütçe ne durumda, olanaklar nedir. Kısacası ince eleyip sık dokumaya başlıyorsunuz. İşte böyle bir araştırmadan sonra bu yıl kısa süreli tatilimin birkaç gününü eşimle Kemer Çamyuva da bulunan L’oceanica Beach Resort hotelde geçirmeye karar verdik. Ve tatilimi tamamladıktan sonra L’oceanica Beach Resort Hotel incelemesi yazmaya karar verdim.

Otel 5 yıldız sınıfında yer alan ve herşey dahil konseptiyle hizmet veren bir otel. Ancak kesinlikle 24 saat herşey dahil mantığı ile çalışmıyor. herşey dahil konsepti 10:00 ile 23:30 saatleri arasında geçerli.

Konum

Denize 50-60 metre mesafede yer alan otel çamyuvanın merkezinde bulunmakta. bir şehir oteli havasında. Belek yada beldibindeki oteller gibi doğa ile iç içe bir otel değil. Sahile ulaşmak için Otelden çıkıp fazla yoğun olmayan küçük bir sokaktan karşıdan karşıya geçmeniz gerekmete. Ha bu arada otel, 1 adet ana binadan ve 1 adet annex (ek bina) olmak üzere 2 binadan oluşmakta. Ben konaklamamı ana binada gerçekleştirdim. Restoran, barlar, havuzlar, reception hepsi ana binada. Hemen hemen tüm aktiviteler ana binada  yapılmakta. Yine ana bina ile annex bina aynı parsel içinde konumlandırılmamış. Annex bina ve ana bina çapraz şekilde konumlanmış. Annex binadan ana binaya ulaşım için yine bir sokaktan karşıdan karşıya geçmek zorundasınız. Her yemekte ve her aktivitede ana binaya ulaşmak durumunda olduğunuz için bu işlem biraz can sıkıcı olabiliyor.

Odalar

Belkide otelin en büyük artısı. Odalar oldukça geniş. Kullanım alanı olarak oldukça yeterli.  Temizlik ortalamanın üzerinde, çok fazla sıkıntılı bir durum yok. Hergün oda temizliği yapılmakta. Minibarlarda sadece su mevcut. Banyo genişliği fena değil. Ana binadaki tüm odalarda küvet var. Otelin denize ve havuza bakan odalarının manzarası güzel olmakla beraber kara manzaralı odalar için bunu söyleyemeyeceğim. Genellikle yeşili değilde binaları göreceğiniz bir manzara var. Bizim konaklamamızda ilk gece malesef kara manzaralı bir oda verilmişti. ancak girişte bu konuyu konuştuk ve sağolsunlar ertesi gün güzel bir deniz manzaları oda ayarladılar. Bu konuda oldukça yardımcı olmuşlardı. Banyolarının artık bir restarosyona ihtiyacı var bence.

Restoranlar

Ala cart restoranlar olsa da hiç kullanmadım açıkçası. Tüm yemek ihtiyacını ana restorandan giderdim. Yemek çeşitlilkiği ve lezzeti olarak benden olumlu puan aldılar. Her öğünde mutlaka kırmızı et (2-3 çeşit) bulunmakta. Bunun yanında hindi ve tavuk yemekleri bol mikyarda bulunmakta. Yine hemen hemen hergün balık çeşitlerinden bir tanesi mevcut. Yeşillik ve salata ortalama. Kahvaltıda peynir zeytin çeşitliliği yeterli omlet börek gibi sıcaklar mevcut. Bazen börekler 1 gün öncesinden çıkmış bayat börekler olabiliyor. Tatlılar konusunda ise durum biraz farklı. Baklava tarzı tatlılarda sınıfta kaldılar, gerçekten kötü. Ancak diğer tatlılar fena değil.

Barlar

L’oceanica Beach Resort otel 10:00 23:30 saatlerinde herşey dahil konsepti dahilinde yerli ve seçilen yabancı içkiler ücretsiz. Tüm barlarda bu çeşit mevcutken. en fazla çeşiti “lobi barda” bulacaksınız.. Diğer barlarda malesef bu çeşidi bulamayacaksınız. mesela havuzun yanındaki barda güzel bir koktey içemeyeceksiniz. Amfi bar akşamları açılan bir bar. Orasıda lobi bardan sonra çeşit bulabileceğiniz 2 bar. Amfi barın her akşam açılması gerekiyordu ama bir gece amfi bar kapalıydı. kesinlikle anlam veremedim.

Beach barda fazla çeşit yok. Ancak bira içebilirsiniz. Bunun yanında soğuk içecekler tüm barlarda aynı çeşitte mevcut. Yine beach barda gözmele meyve ve bazı günlerde döner bulabilirsiniz. İçecekleriniz bu barda pet ve küçük bardakta servis edilecek malesef.

Kokteyl konusunda kesinlikle sınıfta kaldılar. Kokteyl çeşidi ve servis çok kötü. Öyleki bir kokteyl plastik bardakta servis ediyorlar. Lobi bar ve amfi bar dışındaki tüm barlarda içeçekler pet bardakta servis ediliyor. İnanın bu da hiç zevk vermiyor.

Barların oturma kapasiteleri oldukça yetersiz, öyleki 8-10 masadan çokda fazla oturacak masa yok. Haliyle bazen masa kapmaca oynamaya başlıyorsunuz. Beach bar en geniş barları diyebilirim.

L’Oceanica Sahili

Sahil

Sahil klasik kemer sahili. Taşlık ve çakıllı bir denizi mevcut. 9-10 metre sonra deniz derinliği boyunuzu aşıyor. Çakıllı ve taşlık denizin avantajı denizin her zaman berrak kalmasıdır. Dezavantajı ise ayağınız denize 3-4 metre girene kadar açıyabilir. Yanınızda deniz ayakkabısı mevcutsa bu sorun da ortadan kalkar ve güzel denizin tadını doya doya çıkarabilirsiniz.

Havuzlar

Bir tanesi kaydıraklı olmak üzere 2 tane havuzu mevcut. Havuz büyüklükleri yeterli değil bence. Kaydırak keyfi bence kötü. Kaydıraklı bir havuzda kaydıraktan mutlaka bir miktar su akması gerekmekte yoksa ondan bir zevk almazsınız. ancak konaklamam zarfında bir yada 2 defa kısa süreli o kaydıraklardan su aktığını gördüm.

Animasyonlarve Aktiviteler

İşte bir Türk misafir olarak canınıı en çok sıkacak nokta. Neden mi? Otel genellikle Rus ve Ukraynalı turistlere hizmet veren bir otel. Misafirlerin %95 i Rus ve Ukrayna. vatandaşı. Tğüm animatörler rus. anımasyonlar rusca, şarkılar rusca. kısacası sanki rusyada gibisiniz. Bir türk Turist olarak sadece izliyorsunuz ne dahil olabiliyorsunuz ne de yapılandan keyif alabiliyorsunuz. Sahilde küçük atraksiyonlar oluyor ve sahil voleybolu belli saaten sonya oynanıyor. Davet yine rusça. Çocuk klubü mevcut onlar için ayrı aktiviteler oluyor. Ancak tabiki Türk çocukları için değil. Yine rus ailelerin çocukları için rusca aktiviteler. İnanın çocuğunuz en fazla 10 dk sonra sıkılıp yanınıza gelecektir. 1 tane bilardo masası mevcut.

Personel

L’oceanica Beach Resort otel standart olmayan bir personel yapısına sahip. Türk ve türki cumhuriyetlerden personeller mevcut. Türk personellerin büyük kısmı kendi aralarında son derece argo ve ciddiyetsiz konuşuyor. Laubali tavırlar mevcut. Ancak türki cumhuriyetlerden gelen personeller işlerini iyi yapıyor. Bu personeller genellikle restoranda görev yapıyorlar, kibarlık, davranış ve iş ahlakı olarak takdirimi kazandılar. Reseption görevlileri her konuda yardımcı olmaya çalışıyor. Ama dediğim gibi vatandaşlarımız olan personeller gerçekten profesyonellikten çok çok uzaklar.

 

Sonuç:

5 Yıldızlı bir otel olmasına rağmen himet ve altyapı 5 yıldız beklentilerini karşılamıyor. Personel yapısı dediğim gibi standar değil. Otelin 2 parça olması bence olumsuz. Konaklamada kesinlikle ana bina tercih edilmeli. Animasyon ve aktivitelerin rus turistlere hitap etmesi oldukça kötü. Bir daha tatilimde L’oceanica Beach Resort Hoteli tercih edermiyim derseniz yanıtım net olarak HAYIR olacaktır.  L’oceanica Beach Resort Hotelin, genel olarak benden,  10 üzerinden 5 puan alarak beklentilerimin çok altında kaldığını belirtmek isterim.

 

 

 

 

 

Yorum yapın