Ordan Burdan Şurdan

Kesinlikle İzlenmesi Gereken 5 Netflix Dizisi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Netflix bilindiği gibi dizi yapımcılığı ve yayıncılığı alanında haklı olarak edindiği oldukça iyi bir yere sahip. Tabi ki bu başarının arkasında hiç şüphesiz başarılı yapımlar çok önemli rol oynuyor. Bu yazımda sizlere “bana göre” mutlaka izlemeniz gereken 5 netflix dizisinden bahsedeceğim. Bana göre bu diziler en iyi netflix dizileri arasında üst sıralarda yer alıyor.

Narcos

Narcos, bana göre en iyi Netflix dizisi. 2015 yılında ilk bölümü yayınlanan dizi ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ ın hayatını ve Kolombiya uyuşturucu kartelini konu alıyor. dizi 4 sezon yayınlandı ilk iki sezon Kolombiya hükümeti ve ABD nin Pablo Escobar’ın başında olduğu medellin karteli ile, 3. sezonunda ise Cali karteli ile mücadelesini konu alıyor. Sık sık gerçek hayattan görüntüler de taşiyan diziyi mutlaka izlemelisiniz. Ünlü hikaye olan Pablo Escobar üşüyen kızı için 2 milyon doları yakması da dizinin ilerleyen bölümlerinde ele alınıyor.  Kısacası “Narcos” sadece netflix’ in değil son zamanların en iyi yabancı dizileri arasında. Bu nedenle yabancı dizi tavsiyesi söz konusu olduğunda  her zaman üst  sıralarda kendine yer buluyor.

La Casa De Papel

La casa de papel

“İlk sıraya Narcos‘ u mu La Casa De Papel‘ i mi koymalıyım acaba?” sorusuna uzun süre yanıt bulamadım, kararsız kaldım. Ancak Narcos, gerçek ve yaşanmış hikayelerden esinlenmesi ve gerçek görüntü kayırlarını içermesi ile benim en iyi netflix dizileri listemde kıl payı da olsa ilk sırayı aldı. 2017 yılında yayınlanmaya başlayan La Casa De Papel  ana hikayesi olan ispanya kraliyet darphanesi soygununu konu alan bölümleri 2 sezon sürdü. İzleyicilerin yoğun ilgisini çeken dizinin 3. sezonu yayınlanacak. Hiç süphesiz dizideki kahramanların kendilerine takma isim takmaları ve herkesin “salvador dali” maskesi takması dizinin en ilgi çeken noktalarından. Dizi karakterlerinden “Profesör, Berlin Tokyo ve Nairobi” en sevilen karakterler.  La Casa De Papel‘ in en unutulmazı ve herkesin dilive dolanan dizi müziği “Ciao Bella” yani “Çav bella” yı da unutmamak lazım…

Black Mirror

Blak mirror her bölümünde başka başka hikayeleri konu alan bir bilim kurgu dizi serisi. Özellikle teknolojinin hayatımızda ne kadar fazla yer ettiği ve bunun insan yaşamına etkilerini her bölümde farklı şekilde ele alan dizi 4 sezon olarak yayınlandı. İlk sezonu 2011 yılında yayınlana  dizinin ilk iki sezonu 3 er bölümden oluşmakta. Her bölümde farklı ve bağımsız hikayeleri konu alması nedeni ile  Black Mirror bölümlerinin ilk 20 dakikası size yavaş ve sıkıcı gelebilir, ancak  konuya girildikten sonra bölümler oldukça sürükleyici. En iyi netflik dizileri arasında Black Mirror da kesinlikle üst sıralarda yer alıyor.

Star Trek: Discovery

Star Trek serisini bilmeyen yoktur herhalde. Özellikle bilim kurgu hayranları arsında önemli bir yere sahiptir. 2017 yılında gösterime giren “Star Trek: Discovery” bana yine star trek kült yapımını başarı ile hatırlattı. Görsel efektlerin dengeli olarak kullanıldığı Star Trek: Discovery, Fedarasyon ile Klingon krallığının savaşını konu alıyor. İlk sezonu 15 bölümden oluşan dizinin 2 sezonu da önümüzdeki aylarda gösterime girecek.

Lost İn Space

En iyi Netfilix dizileri listemin son iki sırasında bilim kurgu dizileri yer alıyor. Lost in space 2018 yılında netfliz’ de ilk sezonu yayınlanan bir dizi. 1965 yılından 1968 yılına kadar yayınlanan orjinal lost in space dizisiniz yeniden yorumlanması olarak karşımıza çıkan dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor. lost in space yabancı bir gezegeni kolonileştirmek için yola çıkan bir grup öncünün bir kaza sonucu hesapta olmayan bir şekilde farklı bir gezegene zorunlu iniş yapmak zorunda olan bir ailebib ve bir grup insanın yaşadıklarını anlatıyor.

Yukarıda bahsettiğim  5 diziyi sadece en iyi netflik dizileri olarak değil izlenmesi gereken yabancı dizi tavsiesi olarak da değerlendirmelisiniz. En kısa zamanda kıyısından  köşesinden başlayarak bu dizileri izlemelisiniz. İyi seyirler…

Yorum yapın