Seyahat

ROMA Beach Resort & Spa Tecrübesi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

2018 yılı turizm için oldukça hareketli bir yıl. Gözde tatil merkezlerinde oteller altın sezonlarını yaşıyor belki de. Yoğun iş temposu kısa tatil sürem nedeni ile sene tatil planlamasında sorunlar yaşadım. bir çok otel 4 geceden aşağı rezervasyon kabul etmiyordu. ROMA Beach Resort & Spa yorumlarını okumak sureti ile ve 2 gecelik rezervasyonu kabul etmesi nedeni ile konaklama rezervasyonunu tatilbudur.com üzerinden gerçekleştirdim.

Öncelikle tatilbudur.com üzerindeki ROMA Beach Resort & Spa yorumları ve puanlaması hakkında bilgi vermek istiyorum. Genellikle olumlu olan bu yorumlar 10 üzerinden puanlandığında ROMA Beach Resort & Spa 8,7 gibi müthiş bir puan alıyordu açıkça söylemem gerekirse çok şaşırdığımı itiraf etmeliyim.

ROMA Beach Resort & Spa, “Ultra herşey dahil” adı verilen konseptle hizmet veren 245 oldalı yaklaşık 500 kişi kapasiteli 5 yıldızlı bölge için küçük sayılabilecek bir otel. Otel de 1 adet küçük su kaydıraklı havuz ve 1 adet çocuk havuzu bulunmakta. Otel ile deniz arasındaki mesafe yürüyerek yaklaşık 3-4 dakika sürüyor. Sürekli ring halinde shutte servisleri mevcut. Otelde 25.07.2018 ve 26.07.2018 tarihleri olmak üzere 3310 numaralı “deniz manzaralı” bir odada konakladım.

Gelelim 2 gecelik ROMA Beach Resort & Spa Tecrübeme;

Odalar

Otelde eşim ve 3 yaşındaki oğlumla konakladım.  Rezervasyon sırasında rezervasyon formuna Double yataklı bir oda ve çocuk yatağı talebinde bulunmuştırm. Odadaki yatağın birleştirilmiş tek kişilik yataklardan olmamasını özellikle istdim. Sağolsunlar Bir adet double yatak ve 1 adet tek kişilik yataktan oluşan bir oda ayarlamışlar. ROMA Beach Resort & Spa odaları oldukça geniş ve ferah, ancak balkonlar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Balkonlar yaklaşık 2 metrekarelik çeyrek daire şeklinde oldukça küçük. Biraz daha geniş olsaydı çok daha iyi olurdu.  Banyolarda küvet mevcut.

Odamızın Balkon Manzarası

Balkonun manzarası da maalesef iç açıcı değil. Otel 10.000 metrekarelik bir alan üzerine kurulduğunu iddiaediyor. Ancak maalesef yeşil alan çok az. Odamın balkon manzarasını ekliyorum.  Açıkçası pek iç açıcı değil. “Şöyle balkona çıkıp güzel manzara eşliğinde bir çay içelim” derseniz muhtemelen çayınızı bitiremeden keyfiniz kaçar.  “Ama bölgenin yapısı böyle” demeyin lütfen hemen yan tarafında Tui Magic Life oteli var hiç de öyle değil. Oldukça yeşil görünüyor.

Otelde minibar, odalardaki poşet çay, bitki çayı ve kahve ücretsiz. Odaya girdiğimde susadım, haliyle su içmek istedim dolabı açtım su yok. Oda servisi belli ki sabah mini barı kontrol etmemiş, eğer etseydi eksikler giderilirdi. Sonrasında lavaboyu kullanmak istedim. Klozet kapağının kırık olduğunu farkettim. Hali ile bu şekilde klozeti kullanmak imkansız. Receptionla 2-3 defa görüşmlerimiz sonucu klozet kapağı yaklaşık 5 saatte değişti. Sabah kontrolleri bariz yetersiz.

Temizlik

ROMA Beach Resort & Spa’ nın  belki de en başarılı olduğu nokta burası. Konaklamam boyunca beni rahatsız edecek bir temizlik problemi ile karşılaşmadım. Odaların ve banyonun temizliği, ortak alanların temizliği ve bakımı oldukça iyi. Havuz ve etrafının temizliği de fena değil.

Yeme – İçme

Kuşkusuz yeme içme bir otel seçerken en çok önem verilen konulardan bir tanesi. ROMA Beach Resort & Spa yemekler konusunda bence vasat. Günün en zayıf öğünü kahvaltı. Sıcakve ara sıcak olarak çok zayıf. Omlet çeşitleri, sucuk sosis ve tost standart sıcaklar.  1 çeşit peynirli börek mevcuttu. Bol bol hazır alınan poaça türleri ve ekmek türleri mevcut. İkinci gün menemen eklenmişti menüye. Bunun dışında apart otellerde kahvaltıda hangi çeşitler varsa burada da onlar mevcut.

Akşam menüsü öğle menüsüne göre daha bol çeşitli ve özenli. Bol bol tavuk ve hindi ile karşılaşacaksınız. Kırmızı et yemekleri 2-3 çeşidi hiç geçmedi. Lezzet olarak sadece lazanya ve tas kebabı mükemmeldi. Bunun dışındaki yemekler lezzet açısından zayıftı. Açıkça söylemeliyim. Meyveler ve tatlılar konusunda da iyi birşey söylemem mümkün değil.  Bu zamana kaldığım kaldığım sayısız otel içerisinde yemek lezzeti olarak ROMA Beach Resort & Spa kesinlikle sınıfta kaldı.

Gelelim içecek konusunda. meyve sularının belki de tamamına yakını toz içeceklerin sulandırılması şeklinde olan içecekler. Oğlum hiçbirini beğenmedi. Taze sıkılmış meyve suyu ise euro üzerinden extra ücretlendiriliyor.  Alkollü içecekler de vasat. İlk akşam saat 22:00 gibi lobi barda “mojito” istedim. Yok dediler. Havuz kenarındki “vitamin barda mevcut” olduğunu söylediler oraya indim, Mojito için için yanlış hatırlamıyorsan 7-8 euro gibi bir fiyat istediler. Barlardaki ücretsiz alkoller kalitesiz. Biranın tadını sevmedim. Kokteyller sınırlı. Kaliteli bir kokteyl içmek istiyorsanız 6 ila 10 euro arasında bir bedel ödemelisiniz. Nerde kaldı bizim “ultra herşey dahil” konsept.

Hizmet

Otel çalışanları genel olarak yardımcı olmaya çalışıyorlar. Ancak maalesef hepsi aynı özveriyi göstermiyor yada gösteremiyor. İlk akşam yemeğimizde su istedik, suyumuzu içemeden masadan kalktık. Maalesef yemek boyunca gelmedi. Ancak ikinci gün restoranda bizim masamızla ilgilenen garson çok özveriliydi.

Havuzdaki su kaydıraklarının başında bir görevli mevcut. Çocukların güvenliğinden sorumlu. Kaydıraktan çocuk çıkmadan yukarıdan kaydırağa giriş kabul etmiyor. Oldukça özveriliydi. Teşekkürlerimi de iletmezsem haksızlık ederim.

Misafir yönlendirmeleri çok hatalı. İlk gün pastaneyi bulmam  yaklaşık yarım saat sürdü. İnatla yönlendirme levhaları -1 katı gösteriyordu. Orda gezmedik yer bırakmadım. Ama pastane giriş katında lobi barın yanında ufak bir yerde çıktı. Otelden ayrılırken “nasıl memnunmuydunuz?”  “yine bekleriz, “ “iyi tatiller” gibi cümleler duymadık. Odanın anahtarını verdik. Sadece “tamam çıkabilirsiniz” dediler. Benim ise ağzım açık kaldı.

Deniz, Plaj ve Havuz

ROMA Beach Resort & Spa Side gündoğdu turizm merkezinde bir otel. Bu bölgeye ilk defa geldim. Deniz her iki gün de oldukça dalgalıydı. Her zaman mı böyle yoksa bu döneme has bir durum mu maalesef kestirmek zor. ROMA Beach Resort & Spa plajı kum bir plaj. sığ bir deniz diyebiliriz. Dalga olmadığı zaman çocuklar için güvenli görünüyor. Plaj barda bira lezzeti kötü. Yeterli şezlong ve şemsiye mevcut. Ancak kumsala gelen misafir sayısı oldukça azdı. Bunda deniz durumu etkili gibi görünüyor.

ROMA Beach Resort & Spa’ nın havuzu öyle çok büyük değil. Ama otelin çok sıkışık görüntüsü nedeni ile şezlong krizi mevcut. Otel 500 kişi kapasiteli, havuz etrafında belki de en fazla 100-110 şezlong var. Asonsöre “saat 10:00 dan önce şezlong rezervasyonu yapmayın havlular toplanacaktır” şeklinde yazı yazılmasına güvenerek erken havuz kenarına inmedim. Saat 8:30 da kahvaltıya inerken neredeyse tüm şezlonglar rezerve edilmişti.  Kıyıda köşede güneşin altında son iki şezlonga havlumu koyabildiğim için şanslıydım. ROMA Beach Resort & Spa da konaklayacak ve havuzu kullanacaksanız eğer 07:00 de kalkmanızı ve havlunuzu şezlonga koymanızı şiddetle öneriyorum.

Son Söz

ROMA Beach Resort & Spa yorumları ile ROMA Beach Resort & Spa tecrübem arasında çok fark var. 10 üzerinden 8,7 gibi muhteşem bir puan alan otel benim gözümde 10 üzerinden 6 alır. İnanın beklentilerim çok yüksek değildi ama bunu karşılayan bir otel tecrübesine yaklaşamadım bile. Sabah kahvaltısını yaptıktan sonra saat 10:00 da çıkış yaptım. 2 gecelik konaklama için 1461 TL ödedim. Fiyat performans olarakta beklentimi karşılamadı.

2018 yılı otel doluluk oranlarının yüksek olmasının bu tutumda etkili olabileceğini düşünüyorum. Kısacası bu sene iyi bir sezon geçirdikleri için odaların sürekli dolu olması hizmet kalitesini etkilediğini düşünüyorum. Bir daha ROMA Beach Resort & Spa’ yı tercih etmem neredeyse imkansız.

Bu arada tatilbudur.com sitesinin punalama sistemine de çok güvenmeyin.

 

Yorum yapın