Hobi

Wheel Up Bisiklet Çantası İncelemesi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Bisiklet kullanırken üzerinizdeki bazı eşyaların size yük olduğunu hissetmediğiniz zamanlar oldumu? Eminim olmadı. Özellikle hayatımıza akıllı telefonların önemli yer etmesi nedeni ile büyüyen tefefonları taşımak oldukça sıkıntılı bir hal almaya başladı. Cüzdan, anahtar ıvır zıvır derken kurtulmak istediğimiz bir çok eşya oluyor. Hal böyle iken bisiklet çantası en önemli bisiklet aksesuarı olup çıkıveriyor.

Kullanım amacına göre bir çok şekilde bisiklet çantaları mevcut. Telefonumu koyup kullanabileceğim, gerektiğinde telefonum ile müzik dinleyebileceğim, aynı zamanda telefonumun GPS bağlantısını engellemeyecek, cüzdanımı anahtarımı rahatça koyabileceğim bir çanta aramaya başladım. Aliexpress bisiklet çantası gibi aksesuarlar konusunda da başvurduğum sitelerden bir tanesi. Aliexpress den Wheel Up kadro üstü bisiklet çantası dikkatimi çekti. Wheel Up bisiklet çantasını 8,50 USD karşılığı yaklaşık olacak 30 tl çivarında satın aldım. 24 kasımda vermiş olduğum sipariş 18 aralıkta elime ulaştı. Ürün elime ulaştıktan sonra kısa bir wheel up bisiklet çantası incelemesi yazarak görüşlerimi aktarmak istiyorum.

Wheel Up bisiklet çantası standart tek boy. Çanta 17×9,5×8 cm ebatlarında. Satıcının iddasına göre su geçirmez özelliğe sahip. Wheel up bisiklet çantası PTT çalışanı tarafından bana teslim edildiğinde ilk dikkatimi çeken olay çantanın formunun hiç bozulmamış olmasıydı. Bu tür kargoların uzun yolda nasıl taşındığını hepimiz tahmin edebiliyoruz. Bu nedenle çantanın formunun bozulmamış olması oldukça iyi bir başlangıç.

Whell up bisiklet çantasının üst tarafı şeffaf bir pencereye sahip bu bölgeye cep telefonumuzu yerleştiriyoruz. Kullandığım telefon Sony Xperia Xa Ultra. Oldukça büyük bir telefon. Benim telefonun bu kısıma tam oturdu diyebilirim. Şeffaf pencere sayesinde telefonun dokunmatik ekranını rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Yine çantanın üst tarafında gölgelik gibi bir çıkıntı mevcut. Güneşli havalarda ne kadar işe yaradığını ilerleyen zamanda göreceğiz.

Çanta su geçirmez bir özelliğe sahip. Açıkçası şiddetli olmayan bir yağışta su geçireceğini düşünmüyorum. Çantanın fermuarları da yağmur suyuna karşı koruları standart bir fermuar yerine izolasyonlu bir fermuar kullanılmış.  Aşırı yağışlarda çanta nasıl bir koruma gösterir açıkçası bilemiyorum. Ha “o havada bisiklette ne işin var?” diye bir soru da aklınıza gelebilir. Ancak hiç hesapta yokken bir nisan yağmuruna denk gelmeyeceğimizin de garantisi yok.

Çanta 3 parça çırt kemer ile bişiklete sabitleniyor. 1 tane gidon bağlantısına, 2 tanesi de üst kadro ya sabitleniyor. Wheel Up bisiklet çantası kadroda yeterince sabit duruyor.

Wheel Up bisiklet çantası kapasite olarak da benim için yeterli. Çantaya bir adet telefon, bir adet cüzdan, oldukça kalabalık (yaklaşık 10 tane) bir anahtar takılı olan anahtarlık, telefon şarj aletim, kulaklık ve 10.000 mAh’ lik bir power bank rahatlıkla sığdı. Bu kadar eşya kapasitesi benim için yeterli. Haaa birkaç küçük malzeme içinde yer var hala.

Çantanın içinden bir adet de 3.5 mm kulaklık Jack kablosu çıkıyor. Nu kabloyu telefonunuzun kulaklık girişine takarak çantanın dışına bağlantınızı taşıyabilir ve kulaklıkla müzik dinleyebilirsiniz. Bu amaçla çantanın size bakan alt ucunda izolasyonlu bir kulaklık çıkışı konulmuş. Ancak bu bağlantı kablosunun çok da kaliteli olduğunu söyleyemeyeceğim.

Kısacası Aliexpress bisiklet çantası konusunda da tercih edilebilecek bir site. Aliexpressden temin ettiğim Wheel Up bisiklet çantası da benim oldukça beğenimi kazanan bir ürün oldu. Çanta için eleştirebileceğim bir nokta yok diyebilirim. Ancak içindeki kulaklık kablosu bir tık daha iyi olsa çok daha kusursuz olacaktı. Bu çantayı bisiklet çantası arayan bisiklet severlere rahatlıkla tavsiye edebilirim.

 

 

Yorum yapın